DOMINIKA ELIZABETH HLADÍKOVÁ

ROK NARODENIA

1995

VYDANÉ KNIHY


OSOBNÝ BLOG/STRÁNKA

PÁR SLOV O AUTOROVI

Človek, ktorý miluje ponáranie sa do imaginárnych svetov. Rada si tvorí vlastné miesta fantázie. Písanie je pre ňu zmyslom života, pretože jej dáva nádej a pocit, že má dôvod žiť. Okrem písania je veľká knihomoľka - knihy sú pre ňu veľmi dôležitým únikom z reality tak ako písanie. Na blog dáva knižné tipy. Je taký vlk samotár, ale v kruhu rodiny je pomerne výrečná. Miluje prírodu a prechádzky - rada sa len tak brodí jesenným lístím (v zime snehom) a občas urobí nejaké fotky, ktorými sa rada obklopuje. A najmä, okrem písania básní, poviedok či noviel miluje písanie svojho blogu, na ktorom sa tiež venuje písaniu, knihám a svojim myšlienkam. A navonok je čierno-biela, no vo vnútri svojej duše farebná.

PREČO AUTOR PÍŠE

Začala, pretože potrebovala ventilovať svoje emócie. A tak to aj zostalo. Píše, aby sa mohla nadýchnuť. Pretože ak vás tlačia silné emócie, potrebujete metódu "nádych, výdych" a v jej prípade je ten nádych i výdych báseň či poviedka. Je to jej zmysel života.

ŽIVOTNÝ CIEĽ

Jej životným cieľom je vydávať knihy a byť spisovateľkou. Takisto môže povedať, že jej cieľom je ukázať ľuďom aká je, ako sa pozerá na svet so svojím hendikepom a tiež ukázať čitateľom, že nikdy nie sú sami, pretože aj v básni, ktorá sa zdá depresívna sa môže skrývať niečo, s čím sa čitateľ môže stotožniť.

VZDELANIE, ZAMESTNANIE

Študovala na SOŠ Jozefa Čabelku v Holíči v odbore sociálno-výchovný pracovník a v súčasnosti sa naplno venuje písaniu.

aktualizované dňa 30.10.2018