MARTIN PRASLIČKA

ROK NARODENIA

1998

VYDANÉ KNIHY

Nasleduje zastávka... (2017, Art Floyd)

OSOBNÝ BLOG/STRÁNKA


PÁR SLOV O AUTOROVI

Čo má autor povedať o autorovi, keď sa sám dobre nepozná? Rečnícka otázka. Najradšej by však povedal, že ho rozčuľuje písať o sebe v tretej osobe. Tak. Autor jednoznačne miluje písanie. Okrem toho rád číta a to najmä taký zvláštny endemit, akým je súčasná slovenská literatúra. Jeho obľúbeným spisovateľom je Balla, ale aj svetoví klasici ako Hemingway a Fitzgerald. Má rád pivo, svoju priateľku a prírodu, kam by najradšej zaraz zo svojej rodnej rušnej Bratislavy utiekol. Ale aj tú má rád. Nahnevá sa na ňu akurát, keď sa večer vracia domov a v električke je toľko ľudí, že nevie dýchať. Tých ľudí veľmi nemusí. Inak dobre. Doma najlepšie.

PREČO AUTOR PÍŠE

Písanie je, samozrejme, autorovou vášňou. Je to spôsob, akým sa dorozumieva so svetom a zároveň jeho malá pevnosť, kde sa cíti dobre, sebavedomo.

ŽIVOTNÝ CIEĽ

Životný cieľ je rozhodne spätý so zmyslom života. A akonáhle sa autor začne zaoberať týmito otázkami, kopia sa pred ním ďalšie a ďalšie. Nekonečný sled. Čo je to život? Čo s ním? Zatiaľ prišiel len na to, že potrebuje jednoduchý život venovaný jednému cieľu. Písaniu. Nemusí byť svetoznámy spisovateľ, chodiť na besedy a kadečo podobné. Chce byť spokojný a chce bojovať za svoj sen.

VZDELANIE, ZAMESTNANIE

Absolvoval osemročné gymnázium v Bratislave a momentálne študuje na Prírodovedeckej fakulte UK.

INÉ

Chcel by sa premenovať: Jerguš Severín! Ale už je neskoro, vyplnil svoj autorský profil pod menom tam hore. Vŕzga mu pod zubami, preto bol rád Bocianom, no teraz je už veľký... Musí sa s ním naučiť žiť.

aktualizované dňa 24.01.2017