RODERIK HAYDON

ROK NARODENIA

1966

VYDANÉ KNIHY

  • Keď láska bolí, aj chlapi plačú I. (MEA 2000, 2012)
  • Ľadová vášeň (MEA 2000, 2013)
  • Prekliati láskou (MEA 2000, 2014)
  • Keď láska bolí, aj chlapi plačú II. (MEA 2000, 2015)
  • Šaman od jazera Wakante (Art Floyd, 2017)

OSOBNÝ BLOG/STRÁNKA

Ľubo Piro

PÁR SLOV O AUTOROVI

Roderik Haydon je obyčajný človek, ktorý si cení život. Život totižto patrí všetkým. Má v srdci lásku. Láska patrí predsa každému. Zdieľa názor, že na svete nie je nič krajšie ako milovať a byť milovaný. Skúste mu to vyhovoriť. Neuspejete.

Motto: Raz príde tá chvíľa, zastaví sa čas, moja duša vykročí cestou k večnosti, len tak, bez ničoho, bez kufra, bez batohu. Budú to iba pocity, ktoré odnesie so sebou, všedné, nevšedné, nezabudnuteľné. Vďaka ti za ne život...

PREČO AUTOR PÍŠE

Tak túto otázku si kladie aj on sám, azda až priveľmi často. Jednoznačnú odpoveď ale nepozná. Jednoducho to jedného dňa prišlo a bolo to tu. Jedno je však isté. Písanie pre neho predstavuje dokonalý relax, vtedy sa chtiac-nechtiac stáva niekym úplne iným, okolitý svet prestáva jestvovať, je iba on a vznikajúci príbeh.

ŽIVOTNÝ CIEĽ

Stojí si za tvrdením, že život je jedinečný, nadovšetko krásny, občas ale aj nevyspytateľný, tu i tam býva dosť krutý. Avšak každou minútou, hodinou, dňom, či týždňom prináša presne to, čo v danej chvíli potrebujeme, aj napriek tomu, že nám sa to páčiť vôbec nemusí. Život rozhodne nie je sviňa, aj keď niekedy to na prvý pohľad presne takto vyzerá. Aký je teda jeho životný cieľ? Odpoveď je jednoduchá. Jeho životným cieľom je nesnažiť sa byť ničím, nikým, iba proste žiť.

VZDELANIE, ZAMESTNANIE

Ukončil SPŠ Strojnícku a dlhé roky pracuje v súkromných bezpečnostných službách pri ochrane objektov.

aktualizované dňa 14.11.2017