VIKTÓRIA DRGONCOVÁ

ROK NARODENIA

1998

VYDANÉ KNIHY

Nepriatelia Urdisu (Art Floyd, 2016)

Mračná Urdisu (Art Floyd, 2018)

OSOBNÝ BLOG/STRÁNKA

Viktória Drgoncová

PÁR SLOV O AUTOROVI

Pochádza z malej obce Lubina, kde chodila do základnej školy, takže má miernu paniku, keď ide do väčšieho mesta a má si vybrať z viacerých autobusov ten správny. Odmalička bola vychovávaná k zodpovednosti, preto sa snaží byť takou, aby sa na ňu ľudia mohli spoľahnúť.

PREČO AUTOR PÍŠE

V písaní nachádza to, čo jej v skutočnom svete chýba. Na chvíľu môže vypadnúť z reality a ponoriť sa vďaka svojim hrdinom do príbehu. Na tejto činnosti ju najviac fascinuje asi to, akú moc má v rukách. Len ona rozhoduje o tom, čo sa v príbehu udeje, čo zažijú postavy a taktiež rozhoduje o tom, kto prežije a kto nie. Samozrejme, niekedy je to veľmi zložité rozhodnutie, preto sa snaží rozhodnúť vždy tak, aby to neskôr neoľutovala.

ŽIVOTNÝ CIEĽ

Chcela by napísať ešte množstvo ďalších kníh, ktoré by ľudia milovali a boli ochotní odložiť iné činnosti nabok, aby sa mohli ponoriť do príbehov, ktoré vytvorila.

VZDELANIE, ZAMESTNANIE

Študuje na Gymnáziu M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom (posledný rok). Chcela by ďalej pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

INÉ

Vo voľnom čase sa venuje spevu a najradšej zo všetkého (hneď po písaní) má čítanie kníh. Taktiež sa v lete rada preváža na bicykli.

aktualizované dňa 26.05.2018