Pop Kultúra Fest v Košiciach - jún 2018

17.06.2018

Začiatkom júna (01. - 03.) sa v Košiciach konal nultý (alebo prvý) ročník festivalu pop kultúry Pop Kultúra Fest v Košiciach, presnejšie v Galeon Pube.

Pôvodne sme mali mať na festivale okrem mňa aj dvoch autorov, ale okolnosti nám nepriali a tak som naše vstupy musela uhrať (skoro) sama.

V piatok sme prezentovali trilógiu Nepriatelia Urdisu od autorky Viktórie Drgoncovej. Prezradili sme zaujímavosti ohľadom tvorby obálok a revydania jednotky, názov tretej časti a stručný prehľad s kým sa hlavná hrdinka Cynthia v knihách zapodieva.

Večer som hovorila čo-to o plánovanej sérii kníh Keavad, kde prvá kniha (ktorú už asi posunieme do retro oddelenia) vyšla v roku 2014 ešte v inom vydavateľstve. Bola prezentovaná celá myšlienka tohto projektu, ako vznikla, prečo a kto všetko je do toho zapojený. Taktiež bola prezentovaná vízia do budúcnosti. A po dôkladnom zhodnotení je vydanie ďalšej knihy z tejto série odložené na neurčito.

V sobotu sa mala prezentovať kniha Šaman od jazera Wakante. Vzhľadom na neúčasť autora, sme museli s moderátorkou Miškou (z Knižného klubu Paľikerav) improvizovať. Po krátkej prezentácii sme zvrtli debatu na vydavateľskú aktivitu prepojenú s mojou autorskou tvorbou.

Touto cestou ďakujem všetkým prítomným, organizátorom a aj majiteľom priestorov, pretože aj malá akcia si vyžaduje veľa práce. Hoci organizácia festivalu nevypálila najlepšie, našlo sa tam pár ochotných ľudí, ktorí si chceli užiť program. Aj v mene iných prednášajúcich ďakujem záujemcom, pretože hovoriť niečo prázdnym stoličkám nie je príjemné.

Dúfam a verím, že ďalší ročník alebo časť festivalu bude o pár levelov vyššie, pretože táto krásna myšlienka v Košiciach má svoje miesto. Len na to treba čas, trpezlivosť, pokoru, kopec driny, ľudí a ochotu robiť kompromisy.

-DK-