starostlivosť o výrobok

ako sa starať o naše handmade výrobky

starostlivosť podľa materiálu

Ku každému produktu dostanete textilný štítok k danému materiálu. V prípade, že ste ho stratili alebo zahodili, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám ho dopošleme. :)

ako sa starať o jednotlivé produkty?

produkty z kategórie VÝŠIVKA

Bavlnky aj vyšívací podklad je možné prať podľa textilného štítku. Bavlnky po praní môžu ľahko zmeniť štruktúru (nejde o závadu). Odporúčame, čo najšetrnejšie pranie.

Pri žehlení odporúčame žehliť výrobok z opačnej strany (ak je to možné), prípadne cez nezávadnú kryciu látku.


VYŠÍVANÉ SRDIEČKA

Na drevený podklad je potrebné šetrné čistenie prostriedkami na to určenými. Bavlnku pri znečistení je možné jemne očistiť šetrným čistiacim prostriedkom. Je potrebné dbať na štruktúru produktu, hrozí riziko poškodenia produktu.


kabelka NÓBL, SVADBA / košík / DEKOR / opasok / ruksak RUPSAČIK

Výrobky neodporúčame prať v práčke, hoci môže byť materiál prateľný (viď jednotlivé zloženie materiálu). Mohla by sa narušiť štruktúra výrobku. Odporúčame nečistotu vyčistiť ručne, použitím šetrného pracieho prostriedku a s pomocou jemnej kefky. Skúste najprv aplikovať na malé nie veľmi viditeľné miesto, kvôli narušeniu štruktúry farby.


koberec UZLÍK

Koberce zo 100% bavlny je možné prať ručne alebo v práčke podľa textilného štítku. Odporúča sa teplota 30 °C.  V prípade väčšieho znečistenia odporúčame nečistotu vyčistiť ručne, použitím šetrného pracieho prostriedku a s pomocou jemnej kefky. Pri prvom praní, odporúčame nekombinovať obsah práčky s iným obsahom, aby ste predišli poškodeniu ostatných tkanín. Z koberca môžu unikať vlákna. Materiál môže po praní ľahko zmeniť štruktúru (nejde o závadu).


podsedák BROŇA, BROŇKA / ANTISTRESÁK

Výrobky sa neodporúčajú prať v práčke, je možné iba ručné pranie, prípadné vyčistenie nečistôt šetrným čistiacim prostriedkom a s pomocou jemnej kefky. Výrobky nedávať do sušičky. Výrobky nežehliť.