O NÁS

Mgr. Denisa Viglašová (Kancírová)

Môj príbeh sa začal písať v roku 1991. Odvtedy som toho zažila veľa, vyštudovala školu a zamestnala sa, a popri všetkých životných situáciách ma stále sprevádzala kreativita.

Tvorba handmade vecí, online časopis Abdon, vydanie kníh (Bez Pointy, Keavad, Nevoľnosť) a všetko to vyústilo do Art Floydu a Na šomlíčku. Podarilo sa mi zorganizovať aj dva ročníky Literárneho mecheche (literárnej akcie pre spisovateľov a vydavateľov). Vitajte v mojom svete naplneným kreatívou vo viacerých smeroch. :)

Idem zatiaľ one woman show, ale samozrejme, že pri tvorbe kníh sa nezaobídem bez šikovnej pomoci grafikov, ilustrátorov a korektorov. Ale pri komunikácii narazíte stále na mňa. A keďže som 31 rokov fungovala pod dievčenským priezviskom, stále používam adresu s ním. Ale nebojte sa, reagujem už aj na to nové.

Art Floyd

Zbierka Keavad, v ktorej som si prvýkrát vyskúšala vydanie knihy z organizačného hľadiska, moje driemajúce vízie zrealizovala. Pred aj po zbierke som si vydala knihu sama, resp. cez vydavateľstvo. Ale bolo to iné. Okrem Keavadu som spravovala aj online časopis Abdon, ktorý má tiež postupne nakopával. Chcela som raz pomáhať iným autorom a autorkám, ktorí boli na tom podobne ako ja. Vedia písať a chcú niečo vydať, ale nemajú možnosti. Zrodila sa myšlienka vydavateľstva.

A keďže jeden pozná toho a druhý hentoho, objavila sa možnosť pretvoriť myšlienku na reálnu víziu biznisu. Názov Art Floyd je podedený a dokonale vystihuje podstatu literatúry. V novembri 2016 uzrela svetlo sveta prvá kniha z našej produkcie. Čo nasledovalo po tom, sa ľahko dohľadá v edičnom pláne.

Odvtedy prinášame knihy začínajúcich, ale aj ostrieľanejších autorov. Z našich radov poznáte autorku Baja Dolce, Viktória Dominová (prvé knihy vydala pod menom Drgoncová), Alica Bartková či Viktória Laurent-Škrabalová.

Na šomlíčku

Vyšívaním a kreatívnou tvorbou som sa zaoberala ešte na škole a po menších či väčších pauzách som sa k tomu akosi vždy vrátila.

Po hodinách strávených na počítači (práca, vydavateľstvo, online časopis) som potrebovala vypnúť a tak som opäť oživila tvorbu a z myšlienky robiť to pre svoju radosť, som sa preklopila do myšlienky robiť radosť aj iným. Svoj podiel mal na tom určite aj kovidový čas, kedy sme všetci akosi spomalili a uvedomili si pár vecí.

S vyšívaním a  jednoduchým šitím mám skúsenosti už od školy, ale macramé techniku som vyskúšala prvýkrát v roku 2022. Odvtedy skúšam rôzne výrobky, či už za inšpirácie youtube videí alebo vlastných autorských vecí. Možností v macramé svete je veľa a ja sa teším na ich objavovanie. Krížiková výšivka má u mňa svoje čestné miesto v srdci, pretože túto techniku robím už veľmi dlho. A za posledné roky sa s ňou dajú robiť neskutočné veci!

Názov Na šomlíčku má svoje korene ešte v mojom detstve, kedy sme si s kamarátkou dali pred dom šomlíček (pozn. šamlík, stolček, hokerlík) a predávali sme naše "poklady". Reálne sme predali asi jednu vec, ale pre nás to bola vtedy veľká zábava. A odvtedy mi akosi v rodine prischlo, že robím biznis "na šomlíčku".

A ku koncu vyvstáva len otázka - Prečo aj TY nemáš odo mňa niečo pekné a funkčné u seba doma? Chcem to zmeniť ! Chcem, aby to bolo u TEBA doma a aby tá radosť naplnila aj TVOJ dom! ;)