Tipy na leto 2018

10.06.2018

Blíži sa nám leto, obdobie, počas ktorého máme chtiac aj nechtiac viac voľného času. Vyčerpaní teplom, očarení miestom, dychtiví po dobrodružstve. Uvádzam malý manuál na knihy z našej dielne. Po ktorej siahnuť a kedy. ;)

-DK-

trochu poézie

Máte chuť sa zamyslieť nad životom? Alebo len máte slinu na niečo melancholickejšie?

Slovo je nádych... a to doslova. Autorka otvára svoje vnútro nielen samej sebe, ale aj čitateľom. Ak máte pred sebou ťažké chvíle či potrebu cítiť niekoho, kto vás chápe, táto kniha je pre vás ako stvorená.

Ak máte cestu do Paríža alebo nad tým aspoň rozmýšľate, siahnite po knihe Spiatočný lístok na západ.

Paríž, básne, koláže... autorka aktuálne žijúca v Paríži vám atmosféru mesta lásky prinesie priamo na tanieri, teda na papieri.

Uteč pred nepriateľom!

Ste sci-fi typ? Chcete sa báť netvorov, utekať pred nimi? Ale varujeme, že možno zistíte, že netvory nemusia byť ďaleko...

Skvelou správou je, že trilógia Nepriatelia Urdisu už má publikované dve časti - Nepriatelia Urdisu a Mračná Urdisu. Jednotka sa dočká aj nového spracovania, aby sa aj s dvojkou pekne vynímali v poličke. Ale pre zberateľov, máme dobrú správu, pretože pár kúskov "starej" jednotky ešte máme.


Severná a Južná Amerika, trochu Európy... prvky sci-fi, akcia, napätie a trochu romantiky (či erotiky?). Zažite túto jazdu s Johnom Waldenom a zahĺbte sa do titulu Šaman od jazera Wakante.

Občas sme nepriateľom sami sebe. Aj o tom hovorí spoveď autorky v knihe Odtiene dúhy.

Sebapoškodzovanie, problémy v láske, strach sa prijať... a k tomu všetkému ľudský faktor... nie každý si uvedomuje, ako vplýva na toho druhého.


Ak bývate blízko Hlohovca alebo priamo v ňom a máte  pocit, že je tam nuda skúste sa pozrieť na Zvrátené mesto.

Psychopat unášajúci mladé ženy... to už samo o sebe zaváňa niečím divným. Ak vám nevadí trochu nechutnosti pri mučení, sprievodné vzťahy hlavných hrdinov a pohľad na bratský vzťah, tak smelo do toho.

mix

Zbierka príbehov z ulíc Bratislavy. Zoberte si do rúk knihu od dvoch autorov Nasleduje zastávka...

Prelínajúce sa postavy, aktuálne témy, ale aj bezduchý pubertálny výkrik do tmy.

Rýchle autá, láska, napätie, víťazstvo... a čo tak prostredie F1? Myslím, že pre vás je Stratiť, no vyhrať to pravé orechové... teda rýchle.

Autorka vám predstaví zákulisie F1 tak, ako si to ani neviete predstaviť! A že nemáte radi formule? Po prečítaní o tom začnete pochybovať.