Tipy na leto 2019

14.06.2019

Blíži sa nám leto, obdobie, počas ktorého máme chtiac aj nechtiac viac voľného času. Vyčerpaní teplom, očarení miestom, dychtiví po dobrodružstve. Uvádzam malý manuál na knihy z našej dielne. Po ktorej siahnuť a kedy. ;)

-DK-

niečo pre citlivé duše

Chuť na čistú poéziu? Tak slovenské Slovo je nádych či parížsky Spiatočný lístok na západ.  Autorky vás vtiahnu do svojho poetického sveta a len ťažko sa vám bude chcieť z neho odísť.

Zvláštny poeticko-prozaický experiment s názvom Antidepresívum je tu pre vás. Zamyslieť sa? Zasmiať sa? Alebo si uvedomiť, že občas treba vypustiť paru.

žánrovky na leto

Ak ste ešte nečítali našu dystopickú trilógiu, tak to rýchlo zmeňte. Záverečná časť trilógie uzrie svetlo sveta tento rok, tak aby ste boli v obraze.

Nepriatelia Urdisu a Mračná Urdisu - Cynthia, netvory, Urdis, priateľstvo, boj, rodina.


Zažite jazdu s Johnom Waldenom v knihe Šaman od jazera Wakante.

Mystika, napätie, štipka erotiky - to všetko nájdete v tejto knihe. Už si len nájsť vhodnú polohu na čítanie a oddychovať.

Ak si myslíte, že dejiny ovládate dokonale a svet neriadia tajné organizácie, tak si túto knihu nekupujte!

Ak však máte pochybnosti a k tomu máte chuť na riadnu dávku irónie a špecifického humoru, tak Vzorec času čaká len na vás!


Zvrátené mesto nechcite zažiť na vlastnej koži. Ak sa chcete v lete báť ísť po nočnom meste, tak si túto skromnú knižku rýchlo zaobstarajte.

romantika

Najlepšia vec, ktorú môžete spraviť pre seba v lete? Kúpiť si Placebo (On aj Ja), zabezpečiť si pitný režim, jedlo, vreckovky a príjemné miestečko. A ešte oznámiť známym, že chvíľu budete mimo signál.

Alebo sa chcete ponoriť do minulosti a prítomnosti zároveň? Tak potom Hotelová izba je to pravé orechové!