UKP - Nepriatelia Urdisu

10.05.2017

Druhé UKP (uvedenie knihy do predaja) sa spája s knižným titulom Nepriatelia Urdisu od autorky Viktórie Drgoncovej, ktoré sa konalo v Novom Meste nad Váhom 16.03.2017 o 16:30 v Mestskej knižnici.

Tentokrát som sa na UKP vydala sama. Zbalila kufor s knihami a nasadla na vlak. V meste som sa stretla s Viki a spolu sme sa šli psychicky pripraviť na našu veľkú šou.

Keď sme dorazili do knižnice, kde nás už netrpezlivo čakali, s odhodlaním sme zamierili do podzemia (do spodnej časti knižnice). Nachystali sme knihy, našu kroniku, urobili si pohodlie, tvárili sa, že nie sme nervózne a pomaly čakali na TO.

Čakanie nám spríjemnila televízia Pohoda, ktorá s Viki robila rozhovor a zopár slov som povedala aj ja. Reportáž si môžete pozrieť tu - https://youtu.be/RgjGo63op8k.

Miestnosť sa medzitým pomaličky začala plniť. Keďže oficiálnu časť sme mali naplánovanú na koniec akcie, kvôli časovému rozvrhu televízie sme ju prehodili na začiatok. Po predstavení vydavateľstva, autorky a knihy zaznela ukážka z knihy a nasledovalo naše UKP. Autorka si vybrala svoj obľúbený úryvok, povedala o ňom zopár slov a slávnostne podpísala knihu a odovzdala ju knižnici.

Potom sme plynulo striedli fázy čítania úryvkov z knihy s rozhovorom, kde som sa Viki pýtala na vznik knihy, proces vydania, plány do budúcna, plány hlavnej hrdinky Cynthie a Urdisu.

Ku koncu som Viki poďakovala nielen za akciu ale aj pogratulovala k maturite, ktorú ten týždeň, a dokonca aj v ten deň, mala. Samozrejme, ku koncu bol priestor na diskusiu. Otázky boli smerované aj na vydavateľstvo, tak som si ukradla chvíľku slávy aj pre seba.

Po akcii nasledovalo plynulé splynutie s davom, kde som sa zoznámila s Martinom Šimovcom, ktorý o knihe a autorke napísal aj článok do novín MY (odkaz na článok tu - https://nastrencin.sme.sk/c/20492598/maturantka-sa-pohrava-s-krvilacnymi-netvormi.html#axzz4gfzbrSVW). Viki zatiaľ podpisovala knihy a s radosťou odpovedala na otázky a fotila sa so svojimi fanúšičkami.

Našu druhé UKP vypálilo dobre a bolo to opäť niečo iné. :)


Ak si máte chuť prečítať UKP z iného pohľadu, t.j. autorkinho, tak neváhajte prekliknúť na jej blog - https://viktoria-drgoncova.blogspot.sk/2017/03/maturita-oficialne-uvedenie-knihy-do.html.


-DK-