Letný Galacon 2017

19.09.2017

Festival Letný Galacon sa tento rok  uskutočnil v termíne 19. - 20.08. v Dúbravke v Bratislave v Centre Rodiny. V sobotu, 19.08., sme s autorkou Viktóriou Drgoncovou mali čítanie a prezentáciu knihy Nepriatelia Urdisu.

Aby sme však začali od začiatku, tak Viki som počkala na hlavnej stanici, kde som si vychutnala kávu a prešla text knihy, ktoré som mala čítať. Aby sa mi na akcii nemotal jazyk.

Po ceste do centra začalo mierne popŕchať, takže po vystúpení z električky sme pod miernym tlakom hľadali budovu, kde sa festival odohrával. Po pár minútach sme ju našli a tak sme sa nahlásili pri vstupe, zložili veci a šli si uloviť jedlo do najbližšieho obchodu.

Po občerstvení sme sa rozhliadli po festivale, kde sme v najväčšej miestnosti vyskúšali asi všetko. Tancovanie, hry, karaoke. Potom sme sa už presunuli do prednáškovej miestnosti, kde sme si nachystali knihy, nás a našu vydavateľskú kroniku.

Po pár minútach sa miestnosť začala napĺňať. Organizátori povedali pár slov na úvod aj o priebehu festivalu a potom sme sa mohli pustiť do toho my. Na naše prekvapenie to bolo veľmi obohacujúce, vtipné a živé. Účastníci boli zvedaví a niektorými otázkami nás naozaj milo prekvapili až zaskočili. Viki bola veľmi vtipná a pripravila si aj ukážku z pokračovania. Takže okrem čítania ukážok z knihy si účastníci mohli vypočuť aj niečo z pokračovania. Prešli sme aj klasické otázky o tvorení, cieľoch a motivácii autorky.

Po akcii sme ešte zotrvali v spoločenskej miestnosti, kde sme ešte zostali v debate s účastníkmi.

Letný Galacon je jeden z tých menších a rodinnejších festivalov, ale myslím, že má toho dosť, čo ponúknuť. Ďakujeme organizátorom, že sme mohli byť jeho súčasťou.


-DK-