Moje techniky

23.05.2024

Moje handmade techniky, ktoré rada robím a ovládam ich.

krížiková výšivka

Jedna z mojich najstarších ručných prác. Okrem základov na škole, sme doma mali dobrú základňu a preto som si veľa vyšívala vo svojom voľnom čase. I keď som priveľmi ťahala a robila veľa uzlíkov, aby sa mi to nerozpadlo. Teraz mám vylepšenú techniku a presedlala som na mulinky. Ale staršie práce mám doteraz a dokonca funkčné. :)

macramé

Jedna z mojich najnovších ručných prác, ktoré som si zamilovala. I keď niekedy sa človeku už nechce, keď robí 20-ty riadok, ale ten pohľad ako sa šnúry menia na NIEČO, je skvelý.

Páči sa mi vymýšľať a hľadať aj veci, ktoré nie sú bežne robené touto technikou.

pletenie/háčkovanie

Túto techniku robím síce dlhšie, ale v detstve mi veľmi nešla. Dnes sa skôr zameriavam na jednoduché vzory, resp. pletenie rukami alebo špecifické háčkovanie.

Ale láka ma skúsiť urobiť niečo väčšie... možno raz.

korálkovanie

Zatiaľ iba jednoduché kombinácie minerálnych korálok na šnúrke. Páči sa mi tá možnosť farebných kombinácií. Toto je pre mňa naozaj iba záľuba, skôr sa mi asi páčia tie minerály pokope. :)

iné

Tvorenie z papiera, maľovanie na kožu, výroba ozdôb, a veľa iného. Niektoré veci sú také rozmanité že sa ani nedajú vyšpecifikovať do niektorej z techník.

Poďte so mnou skúsiť niečo nové. :)

-Denisa Viglašová-