Najkrajšie knihy Slovenska 2016

02.07.2017

Aj tento rok sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie Najkrajšej knihy Slovenska, ktorej štatút si môžete prečítať tu -https://www.bibiana.sk/sk/knizna-kultura/najkrajsie-knihy-slovenska.

Do súťaže sme prihlásili náš titul Slovo je nádych, ktorý síce nedostal žiadne ocenenie, ale vynímal sa na výstave v Bibiane v Bratislave skoro celý mesiac a návštevníci si ho mohli prelistovať a pokochať sa nádhernou poéziou našej Dominiky Elizabeth Hladíkovej.

Na slávnostnom odozdávaní cien, ktoré sa uskutočnilo 04.05.2017 sme ako vydavateľstvo nechýbali. Okrem brožúry s ocenenými knihami sme si odniesli zážitok zodovzdávania cien, nové informácie a tipy ako robiť knihy.

Po odovzdaní cien sme sa presunuli do Bibiany na slávnostné otvorenie vernisáže. Pred príhovorom a zhromaždením všetkých prítomných som rýchlo odfotila náš titul na poličke a poobzerala zvyšok titulov. Nasledoval príhovor, ktorý plynulo prešiel do otvoreného rozhovoru. Ja som si išla odchytiť knižný titul Knihy v čase, ktorý sme si mohli na mieste zobrať. Ešte zápis do kroniky a mohla som ísť.

Verím, že budúci rok sa môžeme prihlásiť s viacerými titulmi a možno sa aj zadarí. A keď nie, tak máme čas to skúšať. :)

-DK-