Rozhovor s Barborou Astor

04.07.2024

V tomto rozhovore nám odpovie na našich 6 otázok autorka Barbora Astor, ktorá debutovala svojou knihou Tak trochu môj v roku 2021 vo vydavateľstve Venupress.

V lete vypínam od písania, iba v prípade nutnosti a neodbytnosti nových postáv v mojej hlave si sadnem k počítaču.  (Barbora Astor)

Tvoja najúspešnejšia kniha/séria.

Keďže mi vyšla iba jediná séria, ktorú tvoria zatiaľ tri knihy, môžem porovnávať iba medzi jednotlivými jej časťami. 😊 Podľa čísel je to vcelku vyrovnané, ale vedie prvá časť Tak trochu môj, ako býva u prvých kníh série zvykom.

Tvoj obľúbený záporák v tvojej knihe.

Eh, ja nemám v knihe vyslovené zápornú postavu, a ak je, tak som ho, tuším, vyriešila rýchlo a hladko. 😊

Tlačená kniha, audio kniha alebo e-kniha.

Ja ako vášnivý knihomoľ a čitateľ nedám samozrejme dopustiť na vôňu tlačenej knihy a jej skutočnú, pevnú podobu v rukách, ale v poslednom čase som si z praktických dôvodov obľúbila e-knihy. Snažím sa to vyvažovať, ale ak by som to mala porovnať, tak by isto prevládali e-knihy. Na audioknihy som sa ešte neodvážila.


Chcela by som raz zažiť taký "road trip" a možno sledovať trasu, akú zvládla v druhej časti série Jess na hudobnom turné hlavnej mužskej postavy knihy.  (Barbora Astor)

Ty, leto a knihy.

V lete vypínam od písania, iba v prípade nutnosti a neodbytnosti nových postáv v mojej hlave si sadnem k počítaču. Väčšinou ma čakajú v tomto období korekcie, takže sa im intenzívne venujem. A keďže potrebujem v sebe udržať akúsi rovnováhu, nedokážem čítať iné knihy, ak sa venujem písaniu/korekciám vlastnej, takže čítanie dobieham až potom. Vyslovene letné knihy nevyhľadávam a rozmýšľam, či som vôbec nejakú čítala… Asi by som nevedela odporučiť nejakú konkrétnu.

Tvoja literárna destinácia.

Chcela by som raz zažiť taký "road trip" a možno sledovať trasu, akú zvládla v druhej časti série Jess na hudobnom turné hlavnej mužskej postavy knihy. To by mohol byť pekný zážitok! Z miest, ktoré som prešla, som zatiaľ do svojich príbehov nezakomponovala žiadne, nedošlo na to. 😊 Ale možno raz… ktovie.

Tvoji obľúbení slovenskí alebo českí autori. 

Môj prvý román, aký som vôbec prečítala od slovenskej autorky, bola Sirota Podhradských od Terézie Vansovej. Dodnes sa k nej rada vrátim. 😊 Potom ma vlastne doteraz držia knihy od Mirky Varáčkovej aj Janky Pronskej, to je taká stávka na istotu. Rada ale objavujem nové slovenské autorky a ich (nielen) debuty, máme v našej malej krajine skutočné talenty! A z českých si vždy rada prečítam knihy od Kateřiny Tučkovej. Dúfam, že objavím aj ďalších kvalitných autorov.